Princíp liečivého pôsobenia
biolámp

Tajomstvo vysokej účinnosti
prístrojov Biostimul

Ako sa biolampy používajú


Projekt
Biostimul v prevencii
a liečbe detí

Projekt "Zdravá škôlka"


Biostimul vo vrcholovom športe Biostimul vo vrcholovom športe


Biostimul pomáha aj vašim zvieracím miláčikom Biostimul pomáha aj vašim zvieracím miláčikom


Predaj biolámp
Skúsenosti užívateľov
Obchodné podmienky
Kontakt

foto
Máte otázku?
 

Biostimul - poznáte princíp jeho liečivého pôsobenia?

Málokto si plne uvedomuje, že jednou zo základných podmienok života buniek
je práve svetlo. Áno, svetlo je totiž prirodzeným zdrojom energie, ktorú dokážu bunky živých organizmov veľmi dobre využiť.

Liečenie biolampou

Biolampa, liečba svetlom, alebo odbornejšie fototerapia, si vyslúžila uznanie najmä pre jej úžasnú schopnosť, prirodzene aktivovať samoliečebné schopnosti organizmu.

Fototerapia dokáže rýchlo a bez vedľajších účinkov dodať energiu tam, kde ju práve potrebujeme, obnoviť funkciu vyčerpaných buniek, a účinne tak pomôcť organizmu,
aby si už sám poradil s takmer každým zdravotným problémom.


Moderná fototerapia využíva v posledných rokoch na liečebné a kozmetické účely biostimulačný laser. Výhodou laseru je schopnosť prenikať hlboko do živých tkanív a dopraviť tam veľké množstvo svetelnej energie. Táto energia je postupne tkanivom pohlcovaná a vyvoláva v ňom z liečebného hľadiska významné fotochemické zmeny. Keďže však použitie laseru vyžaduje vysokú odbornosť a prísne bezpečnostné predpisy, jeho používanie zväčša nieje možné mimo lekárskych zariadení.
Prelomom v rozširovaní fototerapie aj pre bežné používanie, dokonca aj malými deťmi, bolo až zistenie, že pre liečebný efekt má zásadný význam predovšetkým miera polarizácie svetla. Táto totiž umožňuje hlboký prienik do tkaniva, ale súčasne, narozdiel od laseru, nepredstavuje žiadne zdravotné riziko. A práve tento poznatok bol zrejme impulzom k tomu, aby vznikla prvá biolampa. Dlhoročným výskumom a množstvom klinických štúdií bolo potvrdené, že polarizované svetlo biolampy má výrazné liečebné účinky:

Analgetický účinok - potlačenie bolesti
Moderné biolampy účinne potláčajú bolesť, často už aj po prvom použití. Je to dôsledkom významných javov, ku ktorým pôsobením polarizovaného svetla dochádza:
 • produkcia beta-endorfínov, prípadne nešpecifických opioidov - látok tlmiacich bolesť
 • lokálne zmeny v potenciáloch bunkových membrán, vedúce ku zvýšeniu podnetového prahu a teda k nižšej citlivosti
 • znížená tvorba prostaglandínov - látok ktoré sa podstatnou mierou podieľajú na vzniku bolesti
Protizápalový účinok
Zápal je reakcia poškodeného tkaniva, prejavujúca sa bolestivosťou, začervenaním, opuchom a zvýšenou teplotou.
Všetky tieto symptómy pôsobenie moderných biolámp potláča, pričom veľkou výhodou ich pôsobenia je, že nezohrievajú (pri metóde "FOTONYX"- Biostimul), čo je pri zápaloch veľmi dôležité. Toto protizápalové pôsobenie je spôsobené najmä humorálnou (súvisiacou s telovými tekutinami) obranou, teda napr. zlepšeným odtokom lymfy, ako aj imunologickou aktiváciou organizmu.

Biostimulačný účinok
Hoci je uvedený na poslednom mieste, ide vlastne o ten najdôležitejší účinok, pretože práve tu ide o skutočnú liečbu, reálnu nápravu a obnovu poškodených tkanív a systémov.
Celkové biostimulačné pôsobenie polarizovaného svetla je súhrnom týchto faktorov:
 • aktivácia produkcie ATP - látky, ktorá je primárnym zdrojom energie buniek
 • stimulácia mitochondriálnych systémov (energetických centier - "elektrární" buniek)
 • stimulácia produkcie špecifických enzýmov podieľajúcich sa na bunkovej regenerácii
 • stimulácia rozvoja nových krvných ciest
 • stimulácia zvýšenej DNA a proteínovej syntézy na bunkovej úrovni
 • podpora multiplikácie (množenia) kolagénových vlákien
 • stimulácia produkcie T-lymfocytov (buniek, ktoré rozpoznávajú telu škodlivé mikroorganizmy a likvidujú ich)
 • akcelerácia metabolických procesov

Tajomstvo vysokej účinnosti prístrojov Biostimul

Prvé biolampy, ktoré boli vyvinuté už v osemdesiatych rokoch minulého storočia boli "fénového"
tvaru a ako zdroj polarizovaného svetla využívali halogénovú žiarovku v kombinácii so zrkadlom (známe ako tzv. bioptronové lampy). Miera polarizácie bola u týchto lámp len okolo 69% a prienik do tkaniva cca 1,5 cm. Aj napriek týmto parametrom ich účinnosť nebola zlá a mnoho pacientov im vďačí za zlepšenie zdravotného stavu.
Dnes však už vývoj významne pokročil a do popredia sa dostala tzv. metóda "FOTONYX", ktorú využívajú biolampy od firmy Biotherapy pod názvom Biostimul. Táto metóda využíva ako zdroj polarizovaného svetla vysokosvietivé LED diódy v kombinácii so špeciálnym polarizačným filtrom. Výhody, ktoré táto metóda prináša sú obrovské. Miera polarizácie je až 96 %, čo je len
o 2 % menej ako u laseru a účinný prienik do mäkkých tkanív je 4 - 6 cm!
U najnovších typov  Biostimul BS 103  a  Biostimul BS 303  je polarizácia dokonca až 99 %!

Navyše, narozdiel od halogénovej žiarovky, ktorá hreje a potrebuje chladenie, LED diódy dávajú tzv. studené svetlo, preto nielenže chladenie nepotrebujú, ale sú vhodné aj na liečbu zápalových stavov, kde by bol tepelný faktor prekážkou. Prienik 4 - 6 cm je daný aj použitím červenej farby svetla s vlnovou dĺžkou 626 nm. Táto farba preniká najhlbšie do tkaniva a zároveň má najväčší biostimulačný účinok. Zaujímavá je aj životnosť biolámp s LED diódami Biostimul, ktorá je až cca 90 000 hodín, zatiaľčo životnosť halogénovej žiarovky je len okolo 2000 hodín.

Ako sa biolampy Biostimul používajú

Použitie biolampy je veľmi jednoduché a pohodlné. Svieti sa zväčša priamo na postihnuté miesto, alebo na súvisiace akupunktúrne oblasti, a to najlepšie zo vzdialenosti 1-2 cm. K osobným systémom Biostimul sa ako súčasť balenia dodáva aj špeciálny popruh s dištančným krúžkom, pomocou ktorého sa dá lampa šikovne pripevniť prakticky asi na každú časť tela, čo je výborné,
aplikácia Biostimulu aplikácia Biostimulu
lebo sa počas aplikácie môžete nerušene venovať iným činnostiam. Ak je to niekomu výhodnejšie, je možné si dokúpiť stojanček na ohybnom ramene s držiakom na lampu, ktorý sa dá pripevniť napríklad na dosku stola. V závislosti od konkrétneho problému sa táto liečba aplikuje zväčša 1 až 3-krát denne po dobu 5 - 20 minút. Lampy majú zabudovanú časomieru so zvukovou signalizáciou, takže o sledovanie času sa starať nemusíte. Súčasťou balenia je brožúrka s konkrétnymi a dobre zrozumiteľnými návodmi, ako postupovať pri tom-ktorom probléme. Pri biolampách Biostimul máte možnosť voľby medzi kontinuálnym (neprerušovaným) a pulzným (blikajúcim) režimom svietenia. Spočiatku sa doporučuje používať režim kontinuálny a najskôr po desiatich aplikáciách je možné použiť aj režim pulzný. Po dlhšie trvajúcej liečbe totiž dochádza k určitému návyku organizmu na kontinuálne svietenie a tak aj k nižšej účinnosti. Na pulzný režim si organizmus zvyknúť nedokáže, preto pri jeho použití účinnosť ostáva stále rovnako vysoká.
Teraz sa pozrime, čo všetko sa dá biolampami liečiť a aké sú skúsenosti užívateľov.Na stránke boli použité (okrem iného) textové a obrazové materiály firmy "Biotherapy".

 
© biolampy.eu, PP Graphic Image, 2015

 
404 Not Found